Kuidas paigaldada õhksoojuspumpa?

Õhksoojuspumba nõuetekohane paigaldamine ja paigutamine majja või korterisse on oluline eeldus, et  õhksoojuspump töötaks ja teeks seda võimalikult tõhusalt. Alati on soovitatav lasta õhksoojuspump paigaldada professionaalidel, siis saate tootest maksimumi ja vale paigaldamise oht puudub. Näiteks Ekokliima paigaldab õhksoojuspumpasid üle 15 aasta ja teeb seda professionaalselt. Võid alati küsida meilt hinnapakkumist või küsida hinda ka meie konkurentidelt (ABC Kliima, Kodukliima)

Õhksoojuspumba asukoht korteris mõjutab õhksoojuspumba efektiivsust. Sisemoodul tuleks paigutada kohta, kus õhk saab korteris võimalikult vabalt liikuda. Näiteks sobivad tavaliselt sellised ruumid nagu eesruumid, fuajeed ja elutoad.

Paigaldamist kööki tuleks vältida, kuna rasv võib pumba efektiivsust kiiresti vähendada. Kui korteris on kütmiseks soetatud kamin, hajutab õhksoojuspumba kaminafunktsioon kaminast soojuse tõhusamalt ja ühtlasemalt. Samas on ka oluline vältida õhksoojuspumba siseseadme paigaldamist soojusallika vahetusse lähedusse (kamin jne). Seda seetõttu, et teine liiga lähedal asuv soojusallikas võib häirida õhksoojuspumba temperatuurianduri tööd ja põhjustada seadme rikkeid.

Õhksoojuspumba sisemoodul on soovitatav paigutada nii, et selle ees ei oleks diivanit või söögilauda (sel juhul puhub seade “istuvasse kaela”). Kui aga seade tuleb sellisesse kohta paigaldada, võib siseseadme puhumise suunata vajadusel ka küljele või ülespoole.

Õhksoojuspump vajab selle kohal vähemalt 3-5 cm ruumi ja hea oleks paigaldada põrandast üle kahe meetri kõrgusele. See pole kõigis kohtades võimalik ning sellisel juhul soovitame paigalduse tellida samuti professionaalidelt.

Kuidas paigaldada välisseade?

Õhksoojuspumba välisseade vajab selle all vähemalt 50 cm ruumi ja kaugus seinast peab olema vähemalt 10 cm, sest seade võtab õhu sisse välisseadme tagant (seina ja seadme vahel). Välisseadme tõhusaks toimimiseks peab välisseadme ees olema vähemalt kaks meetrit ruumi. Välisseade tuleb paigaldada õue, muud jahedad ruumid nagu pööning, kelder jne ei sobi õhksoojuspumba tööks.

Pange tähele, et välisseadmesse tekib kütteks kondensatsioonivesi. Vahepeal võib tekkida palju vett ja seadme puhutud õhk võib olla väga jahe. Võtke seda paigutamisel arvesse. Ekokliima paigaldaja teab, kuidas koos teiega seadme jaoks õiget kohta planeerida.

Kui korteril on mitu korrust, on kõige parem  ja tõhusam viis paigaldada igale korrusele eraldi õhksoojuspump. Kuna jahe õhk kipub alla voolama ja soe õhk kerkima, siis allkorrusel ei saa ülakorrust soojendada ega üleval jahutada.

Kui võimast seadet valida?

Jahutus- ja küttefunktsiooni jaoks õhksoojuspumba suuruse määramine nõuab professionaalsust, sest ainult ruumi ruutude tundmisest ei piisa jahutuse õigeks mõõtmiseks. Jahutusvõimsuse vajadust mõjutavad ka näiteks järgmised need tegurid:

  • Kas päikesepoolses ruumis on aknaid?
  • Kui palju inimesi ruumis elab või töötab?
  • Kas ruumis on seadmeid (nt ahi või arvuti), mis ruumi soojendavad?
  • Millised aknad, uksed ja isolatsioon ruumides on?
 

Kuidas valida õhksoojuspumba paigaldaja?

Ise õhksoojuspumpa paigaldades on võimalik, et Sa ei oska kõikide teguritega arvestada. Professionaalse õhksoojuspumba paigaldaja valimisel on riskid minimeeritud. Õhksoojuspumba paigaldamisel vaata järgmist:

Kui kaua on ettevõte tegutsenud Eesti turul. Ekokliima on paigaldanud õhksoojuspumpasid juba üle 15 aasta.

Mis maakonnas paigaldusfirma teenuseid pakub. Ekokliima pakub paindliku väikeettevõttena paigaldust kõigis Eesti linnades (Tallinn, Tartu, Pärnu jt), samuti väiksemates maakohtades.  

Mida Su sõbrad ja teised kliendid räägivad. Olemasolevate klientide tagasiside on üks paremaid kanaleid usaldatavuse hindamiseks. Veel parem kanal on ilmselt Sinu sõbrad-tuttavad, kelle arvamus Sulle oluline on.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Loe veel...

küttesüsteemide trendid 2022

Kütte ja kliimaseadmete trendid 2022

Kütte ja kliimaseadmete tööstus muutub pidevalt. Tulevikku silmas pidades otsivad insenerid jätkuvalt viise, kuidas arendada tooteid ja seadmeid, mis vähendavad kütte- ja jahutustarbimist, ning arendada

Loe edasi
õhksoojuspump pärnus

Õhksoojuspumbaga kütmine

Õhksoojuspump on saanud Põhjamaades üheks populaarsemaks küttelahenduseks täna oma hinnale, energiassäästlikkusele ning mugavustele, mis ta pakub. Kui loed esimest korda õhksoojuspumpadest, siis soovitame tutvuda, kuidas

Loe edasi
jahutamine õhksoojuspumbaga

Õhksoojuspumbaga jahutamine

Õhksoojuspump jahutab tõhusalt, töökindlalt ja vaikselt tube ka kõige palavama ilmaga, hoides ruumides soovitud temperatuuri. Pumba toodetud jahe õhk jaotub ruumis ühtlaselt ega tekita tuuletõmbuse

Loe edasi
KÜSIN HINDA TÄNA!

õhksoojuspumpade müük ja paigaldus

Image-WZL447K.jpg
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue