Õhksoojuspumba
paigaldus Tallinnas

Telli õhksoojuspump paigaldusega PÄRNUSSE!

Standard-paigaldus

Õhk-õhk soojuspumba standardpaigalduse hind Tallinnas alates 240 €

Selle alla kuuluvad järgmised tööd ja tarvikud:

  • sise- ja välisosade vaheliste trassi (külmaainetorustik, elektrikaabeldus ja kondensaadi äravoolutoru) pikkus kuni 5 m;
  • trassi läbiviiguava puurimine läbi seina (kuni 50 cm paksune tellis, ehitusplokk, puitmaterjal vms), mille puhul ei vajata teemantpuurimist;
  • välisosa paigaldatakse elastsete kummipuksidega konsoolile hoone välisseinal; elektritoitega ühendamine (kuni 2 m kaugusel sise- või välisosast);
  • transport Tallinna piires TASUTA

Lisatasuga tööd

  • Enam kui ühe ava puurimine või seinamaterjalid (armeeritud betoon, maakivi, paas jms), milled puhul vajatakse teemantpuurimist;
  • Elektriühendus üle 2m ja paigaldustarvikud ( kaitseautomaat, kaablikarbik jms);
  • Eritehnika (kraana, tõstuk, tellingud jms) kasutamine;
  • Gaasiga lisatäitmine;
  • Objekti iseärasustest tingitud projekteerimistööd, lisateenused ning -materjalid

 

Lisatööde ja -materjalide vajaduse mahud ja hinnad kooskõlastatakse ostjaga enne seadme paigaldust ning nende kohta esitatakse eraldi arve.

NB! Ostja vastutab olemasoleva tarbitava vooluvõimsuse ja el.-kaabelduste sobivuse eest ning vajadusel hangib nõutavad kooskõlastused maja omaniku/ühistu ja/või muinsuskaitsega

FTXTP õhksoojuspump daikin
TOOTED

Daikin õhksoojuspump koos paigaldusega Tallinnas

Daikin on Jaapani soojuspumpade ja konditsioneeride tootja, kelle kliimaseadmed on just tuntud oma efektiivsuse ja säästlikkuse poolest.

Daikini peakorter asub Osakas, kust juhitakse Jaapanis, Hiinas, Kagu-Aasias, Austraalias, Indias, Põhja-Ameerikas ja Euroopas tegutsevaid tootmisüksusi, mis annavad tööd ligi 42 tuhandele inimesele.
Daikinil on üle 55. aasta pikkune soojuspumpade tootmise kogemus, mida kasutatakse väga oskuslikult üha uute ning täiuslikumate toodete loomisel, pakkudes inimestele üha efektiivsemaid, säästlikumaid ning suurepärase disainiga seadmeid.

Daikinist veel:

TOOTED

Mitsubishi Electric Kirigamine disainmudelid koos paigaldusega Tallinnas ja Harjumaal

Suurepärane tehnoloogia ja stiilne disain

Kirigamine on loodud sobima erineva interjööriga ruumidesse. Kas soojuspump võib olla ruumidisaini elemendiks? Ei maksa imestada, kui Kirigamine  on interjööri kõige pilkupüüdvam detail!

Mitsubishi Electric Kirigamine ZEN MSZ-EF disainmudelid
Unikaalsed funktsiooonid

Nädalataimer

Võimaldab seadistada soojuspumpa kõigiks nädalapäevadeks, et saavutada parimat mugavust ja suurimat kokkuhoidu.

Kütterežiim +10°C

Teeb Kirigamine Zen-ist sobiva valiku majadele, kus on vaja hoida madalamat konstantset temperatuuri, kui ise seal ei viibi. Samas on saabumisel võimalik kiiresti ja efektiivselt tõsta temperatuuri sobivale tasemele.

Ventilaatorirežiim

Võimaldab suurema õhuringluse vajadusel kasutada vaid ventilaatorit.

Sul on küsimus?

Korduma kippuvad küsimused

Õhk-õhk soojuspumbad sobivad hästi nii iseseisvaks küttelahenduseks kui lisaks olemasolevale küttele uutes ja vanades majades. Õhksoojuspumba kasutegur sõltub välisõhu temperatuurist, tavalise elektripõhise küttega võrreldes on õhk-õhk soojuspumpade elektrikulu kuni 78% soodsam. Õhksoojuspumpade hinnad sõltuvad soojuspumba võimsusest.

Õhksoojuspumbad on multifunktsionaalsed, aidates suvel maja jahedana hoida ja talvel ühtlast soojust tagada. Õhksoojuspumba kasutegur sõltub välistemperatuurist ning valitud seadme sobivusest küttevajadustega. Õhksoojuspumpasid saab edukalt rakendada ka iseseisva küttelahendusena, ent kõige efektiivsem on õhkkütte kasutamine olemasoleva küttelahenduse toetamiseks.

Jah. Kõik meie soojuspumbad toimivad Eesti talvekülmadeganinga ning paljud mudelid pakuvad püsivat küttevõimsust temperatuuridel -15 °C kuni -35 °C.

Kui temperatuur langeb alla -25 °C soovitame siiski, et õhksoojuspumbad ei töötaks kaua liiga suurel võimsusel. Samas mõnede uuete mudelite tööreziim võimaldab efektiivset kütet ka madalatel temperatuuridel kuni -35 °C.

Tänu moodsatele täiustatud kompressoritele puudub tänapäeva soojuspumpades vibratsioon. See aitab hoida müra madalal tasemel. Siseosa müratase on tavaliselt 17 dB(A) ja välisosal 45-48 dB(A).

Õhk-õhk tüüpi soojuspumbad on sobivaks kütte ja/või jahutuse lahenduseks juhul, kui hoones puudub vesiküttesüsteem. Õhk-õhk soojuspumpa sobib valida lisakütteks, eeldusel et põhikütteks on näiteks elektri, ahju- või mõni muu kütteliik. Õhk-õhk soojuspump sobib põhikütteks kui soojuselevik ei ole piiratud   – õhk-õhk soojuspump sobib  põhiküttena kõige paremini avatud planeeringuga ruumidesse.

Siseosa tuleb paigutada kõrgele seina peale, minimaalselt 3 cm kaugusele laest ja asukohaga köetava pinna keskel. Eelistatult võiks ruum olla suur ning õhu liikumine vaba.

Välisosa ei tohi paigutada lähemale kui 40 cm maapinnast. See aitab vältida võimalikku jäätumist, mis tekib talvel kondensaadi eraldumisel. Samuti ei tohi olla takistusi õhu liikumisele.

Soojustegur COP (ingl coefficient of performance) iseloomustab soojuspumba efektiivsust, näitab kasutatava elekrienergia ja kasuliku energia ehk soojusenergia väljundi suhet: välistemperatuuril 7 °C ja siseruumide temperatuuril 20 °C. Mida suurem on soojusteguri väärtus, seda kõrgem on efektiivsus.

Kuna tolmuosakesed ja kübemed kogunevad soojuspumba filtritesse, tuleb filtreid perioodiliselt puhastada. Soovitatav on 1-2 korda kuus võtta filtrid õhksoojuspumba siseosast välja ja puhastada tolmuimejaga.

Siiski võib õhksoojuspumpa jääda jääkosakesi. Need võivad põhjustada bakterite kasvu ja takistada õhuvoolu. Soojuspump kaotab keskmiselt 20-30% oma võimsusest 18 kuu möödudes, seetõttu on oluline teha esimene tehnohooldus 18 kuud pärast paigaldamist.

Pea kõikide soojuspumpadega saab ka õhku jahutada.

Image-WZL447K.jpg
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue